Meziroční elektromobilní srovnání - část A

26. 07. 2018 7:08:09
Rok se s rokem sešel a já již značně vybaven, porovnal jsem si, co se změnilo v cestování elektromobilem mezi červnovými měsíci (2017 a 2018).

Dobře si pamatuji, kolik času mě stálo vyhodnocení června 2017. Spousta fotek, zápisků, údajů od distributorů el. energie, dohledávání a upřesňující emaily. To už jsem nechtěl absolvovat.

Na druhou stranu větší odpovědnost. Slíbil jsem vyhodnocení ekolegům, kteří z minulých dat hodně čerpali (a někteří si i e-up! pořídili). Navíc z těchto dat, čerpají i někteří přednášející na konferencích, které se elektromobilitou zabývají. (Jak mi bylo sděleno :-)).

Vyhodnocená data se stávají žádanou součástí i elektromobilního občasníku. Času je čím dál méně a tak jsem přemýšlel, jak to zautomatizovat. Dozvěděl jsem se, že se snad u VW dá dokoupit nějaký systém sledování vozu Kár-net, nebo tak nějak. Tak jsem poslal dotaz na pronajímatele, zda se to dá zprovoznit ... no a stále čekám na odpověď.

Tak jsem skočil za klukama do Brna, řekl jsem jim, co mne trápí a co potřebuji a ... druhý den mi fungovalo nějaké „sledování“ vozidla.

Údaje ze sledování mne překvapily. Vím sice, že mne sleduje Velký bratr Gůgl a možná ještě někdo, ale co se dá za měsíc nashromáždit - to mě nemile překvapilo. Ještě že máme to GDžíPRd. Jinak by se manželka mohla dozvědět, kam jezdím, když doma hlásím „na tenis“ :-)

Ze sledování vozidla vypadává spousta „nových“ zajímavých údajů a jejich vyhodnocení si vyžádá více času, než jsem předpokládal, proto udělám na blogu z vyhodnocení seriál. Nebojte se, nebude mít třináct dílů. Bude to pouze A, B a C. Dnes to bude o pocitech, příště o tvrdých datech a Céčko bude shrnutí a změny, které vyplynuly ze srovnání.

POCITY

Za měsíc červen 2018 jsem elektromobilem (e-up!) najel 4.254,58 km. V pohodě, v klidu, bez obav, že někde zůstanu viset. Takový ten „tísnivý“pocit dojedu/nedojedu mne opustil už někdy po 20.000 najetých ekilometrech.

Nabíječek a hlavně rychlonabíječek je tady (kolem Brna) již nespočet – a do konce roku 2018 (kdy mnohým končí termíny dotací) ještě přibudou. Jezdím s větší jistotou a dělám větší dojezdy na jedno nabití. U většiny zákazníků vím kam se napíchnout, když potřebuji. Cesty už neplánuji u map (Google / Seznam - tam je i výškový profil tratě, který se někdy hodí), ale ráno vyjedu a podle toho, jak se vyvíjí den, tak někde nabiji. Na rychlonabíječkách nabíjím pouze do 90 – 95 %. Většinou je to 5 až 10 minut.

Když mám někam jet, tak upřednostňuji elektromobil, jezdí se s ním lépe, všude se vejdu a po Brně je to pohoda. Dalo by se říci, že v něm zažívám méně stresu, než ve spalováku. Jestli je to tím, že nemusím řadit a mačkat spojku - nebo tím, že nesmrdí a je v něm ticho, to nevím - prostě s ním jezdím raději. Elektromobilů přibývá v ČR velmi pozvolna. Předpokládám meziroční nárůst o 40 – 50 % když se to bude brzdit a blokovat jako nyní a 60 až 70 % v případě rozumné podpory.

Na nabíječkách se potkávám se spoustou příjemných lidí, kteří se nemračí, ale naopak – usmívají se. Jestli je to tím, že plánují den jinak a že si dopřejí deseti, až dvacetiminutový odpočinek u nabíječky nevím. Třeba to bude něčím jiným, ale nějak to funguje.

Tak tolik asi k pocitům. Jedním slovem - pohoda.

Hodně jsem najel v ČR – viz mapka. Byl jsem i na Slovensku, v Rakousku a kousek od Polska. Z časových důvodů jsem odložil víkendový pobyt v Polsku, jinak bych ve sledovaném měsíci najel o nějakých 500 ekm více.

Nejzajímavější na mapce je to, že i když jsem za měsíc červen 2018 najel 4.254,58 km (což je hodně), stále se "motám" po stejných trasách. Není to tedy o tom jezdit republiku křížem krážem.

Možná i z toho pak vyplývá i to, že nemám problém s nabíječkami, když jezdím prakticky pouze tam, kde to znám.

Tady je průběh využití elektromobilu, kdy jsem za jeden den najel nejvíce 446,05 km.

Trasa Rosice – Laa an der Thaya – Rosice – Rychnov nad Kněžnou – Rosice.

Přemýšlím i o delších trasách. Chtěl jsem zajet o prázdninách do Norska podívat se, jak tam nefunguje to nabíjení, o kterém se všude píše. Ale kolega s Teslou bude ve vhodný termín ve Francii a u-p!em nevím – cesta by byla o dva dny delší a nemám už o prázdninách tolik času. Již nyní mi schází dva týdny – tak možná příští rok.

Na závěr snad jeden malý bonbónek. Podařilo se mi zprovoznit online hlídání „stavu paliva“ u elektromobilu. Na tuto funkci jsem narazil náhodou a nechal jsem si ji zprovoznit pouze před dvěma dny – data tedy nejsou z 6/2018, ale jsou čerstvější.

I tak se nabízejí nové otázky. Vidíte ty dva píky napravo? Jeden je dobíjení do 100 % na rychlonabíječce a ten druhý je do plna (100 %) na domácím wallboxu (16A - 3,5kW). Proč do plna na rychonabíječce a do plna na wallboxu je jiná hodnota?

Elektromobilita, to je ještě spousta nezodpovězených otázek.

Autor: Mirek Matyáš | čtvrtek 26.7.2018 7:08 | karma článku: 14.48 | přečteno: 702x

Další články blogera

Mirek Matyáš

Neuvěříte, jak je na tom ta elektromobilita v ČR skvěle ...

... zvlášť když zjistíte, z čeho se ta elektřina - na kterou elektromobily jezdí, vlastně vyrábí ...

17.6.2019 v 6:17 | Karma článku: 17.85 | Přečteno: 995 | Diskuse

Mirek Matyáš

Elektromobily na Pustevnách

Opět jeden povedený sraz. Tentokrát v Beskydech na Pustevnách. Tam proběhlo zakončení eJantarové cesty, kterou už několikátý rok pořádá Milan.

30.5.2019 v 9:01 | Karma článku: 13.53 | Přečteno: 957 | Diskuse

Mirek Matyáš

Vydařený Olomoucký sraz

Zase se to podařilo. Na srazu jsem se dozvěděl spoustu novinek a zajímavostí. Pro mě osobně bylo největším překvapením SUVéčko Toyota s rychlonabíjením CHADEMO.

9.5.2019 v 9:29 | Karma článku: 11.01 | Přečteno: 485 | Diskuse

Mirek Matyáš

Dotace na elektromobily - peklo, nebo spása?

Časy se mění. Už to není to, co to bývalo – myslím ta elektromobilita. V sobotu na srazu v Olomouci nás tam bylo třikrát víc, než před rokem. Příští rok – až přijdou dotace - tak se elektromobilisté na náměstí už nevejdou.

6.5.2019 v 7:08 | Karma článku: 14.75 | Přečteno: 1250 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Jan Lunga

Pane prezidente Zemane, měl byste konečně vystoupit v případu pana Babiše

Bez ohledu na to, jak skončí dnešní hlasování o důvěře k vládě České republiky, měl by se k tomuto problému jasně vyjádřit současný prezident. Chce to oprostit se od určitých frází a otevřeně lidem říci, jak to je.

26.6.2019 v 13:42 | Karma článku: 12.74 | Přečteno: 421 | Diskuse

Pavel Beránek

Jak mohou maloobchody konkurovat supermarketům?

Již nějakou dobu si kladu otázku "Jakým způsobem by mohly mikro a malé firmy konkurovat velkým supermarketům?". Pro pořádek jde o firmy do 49 zaměstnanců.

22.6.2019 v 15:26 | Karma článku: 9.84 | Přečteno: 624 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Kdy přijde znárodňování k nám?

Čím dál víc vidím, že jsem tvorem devadesátých let: Zatímco třeba lidi z přelomu šedesátých a sedmdesátých let ovlivnila válka ve Vietnamu, a proto se přidali k Hippies.

21.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 48.66 | Přečteno: 22445 | Diskuse

Josef Košíček

Respekt č. 25: O hrdince kapitalistické práce

Mnichovská zrada: České děvče pracovalo za čtvrtmilionu měsíčně šestnáct hodin denně a nedostalo ani pořádně najíst

18.6.2019 v 19:26 | Karma článku: 18.94 | Přečteno: 1018 | Diskuse

František Boudný

Staví vám dům cikán nebo Ukrajinec?

A rohlíky a pivo nakupujete ve večerce u Němce nebo u Vietnamce? Menšiny nezmiňuju, abych rozdmýchával nějaké nálady, ale ptám se: proč u nás někteří pracovat můžou, ale nechtějí ‒ a jiní chtějí, ale nemůžou?

17.6.2019 v 16:13 | Karma článku: 20.29 | Přečteno: 1547 | Diskuse
Počet článků 63 Celková karma 14.28 Průměrná čtenost 1075

Technik, konzultant, obchodník - již 30 let. Měsíčně najedu na služebních cestách něco mezi 3.000 a 6.000 kilometry. Před třemi roky jsem začal používat elektromobil a doposud najel něco málo přes 100.000 elektrických km.

Po této zkušenosti vnímám elektromobil jako TŘEŠNIČKU na dortu elektromobility - té se věnuji v projektu www.mala-elektromobilita.cz

Najdete na iDNES.cz